2023'te yeni yazılarla daha başarılı ol :)

7 Temmuz 2013 Pazar

Kitap Tavsiyesi YGS/LYS 2017

2023'te başarını katlamak için yeni stratejileri takip et →
Yazılı kitaplar ve kalem
GÜNCELLEME: En çok aldığım sorulardan birisi kitapları güncelleyecek miyim sorusu. Blogu takip edenler bilir, en iyi kitap sizin kendi seçeceğiniz kitaptır. Bunun için yakında ders kitabı nasıl seçilir konulu bir yazı paylaşacağım. O yazıdakileri kullanarak en iyi kitabını her zaman bulabileceksin. Yine, o zamana kadar buradaki tavsiyeleri de kullanabilirsin.   

Hemen daha şimdiden kitap önerisi isteyenler oldu. Onları tebrik ederim. :)
Şöyle ki, yeni basım kitaplar Ağustos sonuna doğru çıkıyor. Müfredat değişikliği gibi bir durum henüz duymuş değilim, yanlışsam düzeltin.
O yüzden benim kullandığım ve şimdi buraya yazacağım kitapların fayda oranının düşeceğini sanmıyorum.
*Baştan diyeyim bazı yayınlar itici, bazıları çekici gelecek. Yayının sorularından, imasından ve düşüncelerinden hoşlanmayabilirsin haklı olarak. Şuan için önemli olan 'yayının soruları' sana çekici geliyorsa o kitabı al. Kitap tavsiyesi aldığında gidip kitapları satın almadan önce, bir eline alıp incele. Aynı şeyi bu yazdıklarımda da yap. Kendin de incele.


KİTAP TAVSİYELERİ
» YGS Kitapları
Türkçe - Konu anlatımı olarak fem simetri, final cep kitabı. Soru bankası olarak pek bir şey almana gerek yok. zor bir deneme yapsan sürekli olarak, yeterli. Konunun altında yazacağım.
Matematik - Matematikte de konu anlatımlı olarak simetri'nin mat1 seti ve sb. fem mat1 konu ö. soru b.
Geometri - bunda da simetri kullandım.
Fizik - Konu anlatımlı olarak simetri kullandım. Bu kitabı iyi incele, başkasını da alabilirsin.
Kimya - Simetri kullandım. ve fem soru bankası
Biyoloji - Simetri Kullandım. Soru bankası olarak da yine femin soru bankası

**Fizikte genel değil de mesela '11. sınıf konularımda sorun var' diyorsan Coşku kitaplarına bakmanı öneririm.
** Geometrim 0 diyorsan, Zambak'ın kolay geometri soru bankası var. Ben ondan başlamıştım. Diğer derslerin de başka yayınların çıkardığı "sıfır" setleri var. 0'ım dediğin derslerde onlardan başlarsan iyi olabilir.

» LYS Kitapları
 Matematik: Konu anlatım simetri ve Karekök Soru Bankası bunu hedefin yüksek ise bitirmeye çalış.
Geometri: Konu anlatım simetri ve Karekök Soru Bankası. Ekstra olarak Uğur'un Geometri ve Analitik Geometri Soru Bankası kitabı var. Onu da alabilirsin iyiydi soruları. Öncelik Karekök'te olsun.
Fizik: Konu anlatım simetri,  Palme Soru Bankası ve Fem soru bankası
Kimya: Konu anlatım simetri, Palme Soru Bankası ve Fem soru bankası
Biyoloji: Konu anlatım bunda da simetri, Palme Soru Bankası(özellikle tavsiye ederim) ve fem soru bankası.

**Sayısal olduğum için, ki görmüşsündür sosyal netlerim sonuç sayfasında kara leke olarak duruyor. Hele o felsefe :D (16 doğru 16 yanlış ^^) Eşit ağırlık ve Sözel konusunda zamanı gelince iyi derece yapmış arkadaşlarımın önerilerini paylaşacağım. Aranızda da kritik yapabilirsiniz tabi ;)
2023'te hayatını minimum %30 daha iyi hale getir. Okumak için tıkla →

29 yorum:

 1. simetri setlerine gördüğüm herkes çok güzel demiş özellikle matematiğe bende mat almayı düşünüyorum suan konu anlatımlı femden çalışıyorum ygsyi konular toplanınca ordan da çözmeyi düşünüyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. simetri hangisi googleye yazdığımda fem simetrisi çıkıyorrr

   Sil
  2. Geçen sene Fem'e gittim ve bizim normal olarak çözdüğümüz bi kitap değil simetriler. Yazın bitirdiğimiz kitaplar. Mat1 simetri ezbere dayalı anlatım yapıyor, kitabı bitirmeniz hiç bi işe yaramaz konu sonu testlerini çözemiyorsunuz. Mat2 simetri çok güzel hatta zorluyor ama öğretiyor. LYS fizik kitabi piyasanın en kötüsüdür diyebilirim. Ama diğer kitaplarından çok memnun kaldım sayısal, sözel, eşit ağırlık hepsini şiddetle tavsiye edebilirim

   Sil
 2. Ana önerileri çok bulandırmadan ben de bir-iki kitap hakkında yorum yapabilirim.
  Şöyle ki:
  Ygs Türkçe de Zaferin soru bankasındaki paragraflar ygs ile örtüşüyorlardı(hani paragraf kısa ama cevaplar alakasız)

  Ygs Matematikte Formül ün mat1 konu anlatımlı kitabının da iyi olduğunu düşünüyorum.Verdiği örnekler ve konu testleri konuyu kavratan cinsten.

  Bir de Lys Matematik konu anlatımlı olarak Zaferden kaçının. Net olarak anlatmıyor diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
 3. birey b ygs-lys matematik ne diyorsunuz?

  YanıtlaSil
 4. hocam geçen yıl mat1 fem konu özetliyi bitirdim ama ne önerirsin ? bir de konu çalışmak için (mat 2 ve geometri) simetri mi fem konu anlatımlı mı ? sosyal netlerin de iyi ygs de gördüm :) onlara da bi el atarsan :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Matematik Nasıl Çalışılır? yazısında seviyelere göre kitapları gruplandırmıştım oraya bir bak.
   Simetri ile beyaz kitap arasındaki fark kişiden kişiye değişiyor. Birini beğenen diğerini beğenmiyor genelde. Ben simetri kullandım ama sen yine de ikisini de bir incele beğenirsen alırsın.

   Sosyal kitaplarını da yayınlayayım iyi fikir. Birkaç güne yayınlamazsam hatırlat :)

   Sil
 5. geometri ve biyoloji için lys simetri kitapları var bende. bu kitaplardan çalışınca ygs'ye de çalışmış olurum herhalde? böyle düşünerek almıştım, ygs için ayrıca alayım mı? simetri kitaplarını kullanmışsın, ne dersin?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok almana gerek yok. Yalnızca şunu yap; Bu kitapların YGS olanı ile LYS olanının konularına bak, ilkinde olup diğerinde olmayan konu var mı bir bak. Varsa 1-2 tanedir, kolayca halledersin ayrı kitap almadan.

   Sil
 6. Hocam fizikde sorunum yok konu anlatimi lazm ama lys kismi icin simetri mi palme mi almaliyim?sizce ve palmenin soru bankasındaki soruları fen bilimleri çizgi üztü yayınindan daha mi zor yada esdeger mi acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fen Bilimleri'nin o serisine bakmamıştım. LYS'de temelim var diyorsan Palme alabilirsin.

   Sil
 7. Hocama lys konu anlatimi olarak palme mi yoksa simetri mi? Birde palme soru bankasi cizgi ustu yayınlarindan daha mi zor yada esdegerler mi?

  YanıtlaSil
 8. merhaba site için teşekkürler öncelikle :) başka bir yazında okumuştum gideceğiniz yerin resmini koymuşsunuz telefona beyinde canlandırmanın etkisine inanıyorum ama şehir olarak ben kararsızım başka etkenlerde var o yüzden sıralama hedefi koysam diyorum ? sizin sıralama hedefiniz var mıydı sınava hazırlanırken,bölümün için de tebrikler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel soru sormuşsun :) Ben boş bir A4 kağıdına enlemesine İTÜ amblemi çizip yanına "Günaydın Şampiyon!" yazıp tavana asmıştım, her sabah uyandığımda ve yatmadan önce ona bakardım. Motivasyonum düştüğünde de ona bakardım ve inanırdım ve gerçek oldu :)

   İstediğin şehirlerin güzel fotoğraflarını asabilirsin, sıralama hedefi koyabilirsin. Ben bölümü önceden seçtiğim için 8k (İTÜ Bilgisayar Müh. %30 - aklımda %100 vardı aslında) hedefini koydum önceleri, YGS Sonrasında hedefi Boğaziçi'ne çektim :)

   Sil
 9. başkan, fem ygs-lys konu anlatımlar hakkında ne düşünüyorsun?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çoğunluk için kullanışlı diyebilirim, dediğim gibi baktığında sana uyuyorsa alabilirsin.

   Sil
 10. banada ygs için kaynak önerir misiniz?(ayrı ayrı dersler olsun)bide lys kaynakları soru bankası konu anlatım hem lys hem ygs için(lys 4)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En iyi kitap kararını siz verirsiniz, ama daha genel olarak yukarıda yazdıklarımı kullanabilirsin.

   Sil
 11. karekök sıfırlar iyi mi

  YanıtlaSil
 12. final mi ışık mı arkadaşlar yardım edin ne olur

  YanıtlaSil
 13. ygs kimya için konu anlatımı olarak öneriniz nedir

  YanıtlaSil
 14. hocam akıllı adam,dahi adam,eksterm ,körfez,zafer ,fdd,hangisinin konu anlatımı kendini geliştirmek için iyi bir konu anlatımıdır ???

  YanıtlaSil
 15. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 16. hocam birde 9.sınıf kitap önerilerinde bulunsanız.orta seviyeden başlayanlar için.iyi akşamlar

  YanıtlaSil
 17. fiziğim sıfır hangi yayını almalıyım

  YanıtlaSil
 18. Tarih ve Coğrafya ile ilgili hangi kitapları önerirsiniz

  YanıtlaSil