2023'te yeni yazılarla daha başarılı ol :)

17 Ağustos 2013 Cumartesi

Sol El ile Yazma Tekniği

2023'te başarını katlamak için yeni stratejileri takip et →
Sol elle yazı çalışmasının asıl amacı, beynin zayıf kalan sağ lobunu harekete geçirmektir. Benim öğrendiğim kaynak alıntıya izin vermediği için biraz araştırarak sana daha iyisini buldum. (kaynak)

 1. Kullanmadığınız elinizi daha sık kullanmaya başlamak, beyninizin yeni sinapslar (bağlantılar) oluşturmasını sağlar.

   
   
 2. Sağ eli kullanma güdüsüne karşı koyun.  Fiziksel ve akılsal olarak buna ne kadar alışkın olduğunuzu farkedeceksiniz. Bunu aşmak beyninizi güçlendirecektir.

  • Kapıyı sağ elle açıyorsanız, sol elle açmaya başlayın.
  • Merdiveni çıkarken önce sağ ayağınızı atıyorsanız, sol ayağınızı atmaya çalışın.
  • Bu ve benzeri çalışmalara sol elinizi kullanmak doğal ve kolay gelene kadar devam edin.
 3. Basit şeyleri hep sol elinizle yapın. Örnek olarak iyi fikirler:

  • Yemeği kaşıkla yerken
  • Burnunuzu temizlerken.
  • Bulaşık ovalarken.
  • Dişinizi fırçalarken
  • Telefonu kullanırken, arama yaparken.

  Öncelikle senden bunlara uygulamanı ve sol elini daha aktif kullanmaya alışmanı istiyorum. Yeterli süre geçince kalan kısmı da uygulamaya başlayacağız.
2023'te hayatını minimum %30 daha iyi hale getir. Okumak için tıkla →

13 yorum:

 1. dostum konuyla ilgili değil pek ama ben de mezuna kaldım sene içerisinde bi spor salonuna yazılmayı düşünüyorum hem vücudu zinde tutarız hem de tembellik gider biraz diye düşündüm ama sen ne dersin ters tepki yapıp ders programını aksatmasın bi fikir alayım dedim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir deneyip yapıp yapamayacağını görsen daha iyi olur. Zinde tutmak fikri iyi bir düşünce ama bunu öne sürüp de dersini etkileme ihtimali de var o yüzden biraz dene, etkisini görünce en iyi kararı sen verirsin.

   Sil
 2. Sol elim ile yavaş da olsa yazabiliyorum Daha çok yolum var ama bu aşamada bile yararlarını fazlasıyla hissedebiliyorsunuz :)

  Not: Bence 12. sınıflar yapmasın uzun sürüyor

  YanıtlaSil
 3. Sizinle özzel den konusabileceğim bir yer varmı? face olur.twitter olur mail olur?

  NOT:daha önce farklı bir konuyada aynı yorumu yaptıysam k.bakma tam hatırlamıyorum :)

  YanıtlaSil
 4. Ben de tıpkı senin gibi, hedefleri çok yüksek olan bir mezunum. Hedefime ulaştıktan sonra bu blogda sınav öğrencilerine yardımcı olmayı çok isterim...

  YanıtlaSil
 5. Bundan daha baska ne gibi teknikler var yaklasik 2 aydir sol elimi kullanmaya calisiyorum artik yazi yazmaya baslamak istiyorum sol elle .gelismis teknikleri lutfen yazin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazı yazabiliyorsan sorun yok sen sol elini de sağ elin kadar etkin kullanabiliyorsan sağ beynin yeterince iyileşmiş demektir. Sen derslerinde görsel olarak düşünmeye bak. Bunun dışında müzik dinle, sanatsal şeylerle uğraş.

   Sil
 6. ben solağım sağ el ile nasıl yazabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynısını sağ elin için yapabilirsin. Sağ eliyle yazanlar çoğunlukta olduğu için Sol Elle yazma diye başlık attım. Hangi elini kullanıyorsan daha çok, diğeri için bu yazıyı uygulayabilirsin.

   Sil
 7. öğrenmek için de olsa yemeği sol elle yemeyin sağ ile yiyin eve girerken de Bismillah çekip sağ ile girin :)

  YanıtlaSil
 8. Hani bazi yerlerde derler ya boyama kitabi boyayin ters elle veya 1. Siniftaki gibi birlestirme calismalari yapin diye. Ben hic birini bilmeden birden sag elimle yazarken sola gecmek istedim. Okulda hocalar soylerken solla yazmaya calistim falan. Yetisemiyordum tabi ama solla yazdigim yazi da o kadar kotu degildi. Yani demek istediğim sol elle hizli yazmak istiyorum yine de en bastan baslamam gerekir mi yoksa direk yazi yazmaya mi calisayim onceki gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu Videoyu Tavsiye ediyorum https://www.youtube.com/watch?v=UgfKp_StH_c&t=237s

   Sil